Poradniki

Wysokość odszkodowania za obrażenia - od czego zależy?

W wypadku, w którym poszkodowany doznał dużych obrażeń ciała wysokość odszkodowania powinna pokryć wszystkie jego koszty związane z leczeniem. W głównej mierze zakłady ubezpieczeń przy ustalaniu zadośćuczynienia biorą pod uwagę uszkodzenie ciała i ocenę uszczerbku na zdrowiu.

Wycena samochodu - czy ma znaczenie dla wysokości odszkodowania?

Gdy dojdzie do wypadku, dla poszkodowanego kierowcy ważna jest wycena samochodu. Ponieważ ma ona kluczowe znaczenie w procesie szacowania odszkodowania za uszkodzony pojazd. Od wartości pojazdu przed szkodą zależy kwalifikacja szkody: szkoda częściowa lub szkoda całkowita.

Wypadek w pracy odszkodowanie - jakie koszty powinno pokryć?

Wypadek w pracy jest niezwykle trudną sytuacją a odszkodowanie jest możliwe do uzyskania po przedstawieniu wszystkich rachunków związanych z leczeniem.  Aby uzyskać wszystkie świadczenia, jakie należą Ci się z tytułu wypadku oraz poniesionych obrażeń najlepszym rozwiązaniem jest poprosić o pomoc

Zalanie mieszkania jakie odszkodowanie się należy?

Szkody na mieniu są szczególnie kosztowne i często bardzo trudne do likwidacji. Tak może być także w przypadku zalania mieszkania, które jest szczególnie częstym problemem. Co zrobić, gdy do takiej szkody dojdzie w naszym mieszkaniu? Czy gdy wystąpi zalanie mieszkania można uzyskać odszkodowanie?

Odszkodowanie OC za uszczerbek na zdrowiu

Po wypadku każdemu poszkodowanemu należy się odszkodowanie OC. Dzięki niemu może leczyć się w lepszych placówkach i szybciej wrócić do codziennego życia. Na jakiej podstawie wypłacane jest odszkodowanie i jak ustala się uszczerbek na zdrowiu?

PZU zgłoszenie szkody - jaką metodę wybrać?

W przypadku, gdy szkoda dotyczy ubezpieczenia grupowego, należy się skontaktować z osobą, która zajmuje się ubezpieczeniami w naszej firmie. W PZU zgłoszenie szkody jest szybkie, a wypłata należnych środków następuje w ciągu 30 dni od momentu zgłoszenia szkody.

1 2 3 4 5