Przejdź do strony Benefia

Zgłoszenie szkody Benefia - szkoda w mieniu

Zgłoszenie szkody Benefia - najważniejsze informacje

Benefia proponuje swoim klientom różnorodne polisy. W tym także takie, które zabezpieczają mienie. Wyróżniamy tu dwa rodzaje polis:

  • polisę własną, która ubezpiecza własne mienie
  • polisę OC, która pokrywa koszty szkód wyrządzonych w mieniu innych osób

Jak możesz zgłosić szkodę w momencie, gdy właściciel polisy w Benefii wyrządzi szkodę w Twojej nieruchomości? Na zgłoszenie szkody Benefia proponuje kilka sposobów

Sposoby zgłoszenia szkody

Najwygodniejszym sposobem na zgłoszenie szkody Benefia jest formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej ubezpieczyciela. Składa się on z prostych list pytań, które są dopasowane do rodzaju szkody. Możesz także dołączyć dokumenty związane ze szkodą.

Innym sposobem na zgłoszenie szkody jest infolinia. Można na nią zadzwonić bezpośrednio po wypadku. Infolinia działa pod numerami 801 080 300 lub 22 212 20 30.

Potrzebne dokumenty

W przypadku szkody na mieniu należy przedstawić podobne dokumenty jak przy szkodzie komunikacyjnej. Gdy ktoś wyrządza szkodę na Twojej nieruchomości, musisz przedstawić:

  • oświadczenie sprawcy lub notatkę policyjną
  • dokument potwierdzający prawo własności
  • oświadczenie administracji
  • oświadczenie straży pożarnej
  • dokumentację zdjęciową zniszczeń.

Potrzebne są także takie dane jak:

  • okoliczności zdarzenie
  • dane świadków
  • numer polisy

Wszystko to pozwala na potwierdzenie okoliczności zdarzenia, a także ocenę szkód.

Co musisz wiedzieć?

Likwidacja szkód budowlanych może przebiegać na dwa sposoby. W pierwszym wariancie poszkodowany sam naprawia wszystkie szkody. Następnie otrzymuje odszkodowanie na podstawie kosztorysu oraz przedstawionych rachunków.

Możesz również wykorzystać wariant bezgotówkowy. W takiej sytuacji to wykonawca rozlicza się bezpośrednią z Benefią. Ubezpieczyciel w tym zakresie współpracuje z firmą SAINT-GOBAIN INNOVATIVE MATERIALS POLSKA SP. Z O.O. Jej przedstawiciele oceniają szkody na miejscu, a następnie dokonują napraw. Następnie wystawiana jest faktura, którą opłaca ubezpieczyciel. Ty, jako poszkodowany, nie musisz czekać ani na pieniądze, ani tym bardziej na remont nieruchomości.

Średnia ocena: 4.00

Czytaj także

Zgłoszenie szkody. Od czego zacząć?

Zgłoszenie szkody, nawet w przypadku stłuczki zawsze jest przyczyną wielkiego stresu. Poszkodowany dość szybko musi opanować sytuację, pomóc innym, a także ocenić straty.

Zgłoszenie szkody komunikacyjnej. Ogólne porady

Zgłoszenie szkody komunikacyjnej, to rzecz od której powinien zacząć każdy poszkodowany kierowca. Powinien on jak najszybciej zgłosić szkodę, która dotyczyła jego bezpośrednio lub miała miejsce z jego udziałem.

Benefia zgłaszanie szkód na osobie

Benefia zgłaszanie szkód. Co zrobić, gdy poniesiesz uszczerbek na zdrowiu? Sposoby zgłoszenia, dokumenty, cenne wskazówki - tu znajdziesz wszystko.

MTU zgłoszenie szkody na mieniu

MTU zgłoszenie szkody na mieniu. Co zrobić, gdy dojdzie do szkody w mieszkaniu? Jakie złożyć dokumenty? Gdzie i jak się zgłosić? Poznaj naważniejsze informacje.