Przejdź do strony Aviva

TU AVIVA najszybsze zgłoszenie szkody na pojeździe

DATA DODANIA: 2017-11-30 12:23:44
aviva zgłoszenie szkody

Szkodę w pojeździe możesz przede wszystkim zgłosić telefonicznie pod numerem infolinii
+48 22 557 44 44 oraz drogą elektroniczną, wysyłając wiadomość wraz z załącznikami pod adres: [email protected]. Z pewnością będą to najwygodniejsze formy kontaktu. Szkodę w pojeździe można również zgłosić przez formularz na stronie internetowej, w dowolnej placówce firmy oraz drogą listowną na adres siedziby:

Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA

Dział Likwidacji Szkód Komunikacyjnych

ul. Inflancka 4b, 00-189 Warszawa

 

Aviva zgłoszenie szkodyJakich dokumentów potrzebujesz?

Aby zlikwidować szkodę w pojeździe, musisz dysponować konkretnym zestawem dokumentów. W przypadku, gdy podczas zgłaszania szkody nie posiadasz ich wszystkich – możesz je dosłać później. 

Najważniejszymi dokuentami i informacjami są:

  • dane ubezpieczenia OC sprawcy kolizji (numer polisy OC, dane towarzystwa);
  • dowód rejestracyjny pojazdu poszkodowanego;
  • dokument potwierdzający tożsamość;
  • oświadczenie sprawcy zdarzenia lub notatka policyjna;
  • szczegółowy opis przebiegu zdarzenia;
  • przydatne będą również wszelkie fotografie z miejsca zdarzenia, szczególnie uszkodzonych części pojazdu;
  • możesz podać również numer rachunku, na który ma zostać przelana kwota odszkodowania.

Cenne wskazówki

Jeżeli Ty oraz sprawca nie posiadacie druku oświadczenia o zdarzeniu, możesz spisać go ręcznie na kartce. Pamiętaj, aby czytelnie zawrzeć wszystkie dane zarówno swoje, jak i sprawcy oraz szczegółowo opisać przebieg zdarzenia. Nie musisz zgłaszać szkody od razu, masz to aż 3 lata. Jednak zwlekanie z powiadomieniem może wiązać z się ze sporymi trudnościami, szczególnie podczas analizy zdarzenia przez ubezpieczyciela.

Może zdarzyć się, że sprawca zdarzenia nie posiadał ważnej polisy OC. Postępowanie w takim przypadku będzie bardzo podobne. Pamiętaj tylko o jednej rzeczy – sprawca zdarzenia musi być zidentyfikowany. W takim przypadku musisz zgromadzić kompletną dokumentację, wymaganą do zgłoszenia szkody na pojeździe. Różnica polega na tym, że całą sprawę zgłaszasz do dowolnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego, a żaden z nich nie może odmówić takiego zgłoszenia. Wypłatą świadczeń w takich przypadkach zajmuje się Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Pamiętaj, że w przypadku kolizji, UFG nie wypłaci odszkodowania jeżeli sprawca nie został zidentyfikowany (np. uciekł z miejsca zdarzenia).

Zgloszenie-szkody.pl - Krzysztof Kamzol - redaktor

Redactor

Absolwent Wyższej Szkoły Informatyki oraz Grafiki Komputerowej. Od lat pasjonuje się grafiką 3D oraz makrofotografią. W wolnym czasie pisze wiersze oraz anglojęzyczne powieści fantastyczne. Miłośnik zimowych spacerów i wycieczek rowerowych.

Średnia ocena: 0.00