Przejdź do strony MTU

MTU zgłoszenie szkody na pojeździe

DATA DODANIA: 2017-12-12 14:51:37
MTU zgłoszenie szkody komunikacyjnej

Jak zgłosić szkodę w MTU po wypadku samochodowym? Nie jest to trudne. Podstawowym sposobem jest przesłanie danych przez formularz zgłoszenia szkody na stronie ubezpieczyciela. Wystarczy podać jedynie swoje dane, a także najważniejsze informacje dotyczące wydarzenia i uszkodzeń.

Szkodę możesz zgłosić także telefonicznie pod numer 58 555 62 22. Konsultanci nie tylko przyjmą zgłoszenie, ale także poinformują Cię o dalszych krokach i dokumentach, jakie musisz przekazać.

Całą konieczną dokumentację należy przesłać na adres:

STU ERGO Hestia SA

BLS-Likwidacja

ul. Hestii 1, 81-731 Sopot


 

Potrzebne dokumenty

MTU nie wymaga dużej ilości dokumentów. Najważniejsze są takie dane jak:

  • Twoje imię, nazwisko i adres

  • Dane sprawcy

  • Numer polisy sprawcy

Są to podstawowe dane, które uzupełniasz w formularzu lub podajesz konsultantowi. To jednak nie wystarczy, aby ustalić wszystkie ważne okoliczności. Do tego potrzebne są następujące dokumenty:

  • oświadczenie sprawcy lub notatka policyjna

  • dowód rejestracyjny uszkodzonego samochodu

  • prawo jazdy poszkodowanego

Cenne wskazówki

MTU ułatwia poszkodowanym staranie się o dodatkowe odszkodowanie w momencie, gdy samochód jest poważnie uszkodzony. Mowa tu o zgłoszeniu roszczenia z tytułu rynkowej utraty jego wartości.

Po wypadku każdy samochód, nawet już naprawiony, jest mniej wart, niż przed wypadkiem. W związku z tym każdy w ten sposób poszkodowany może starać się o dodatkowe odszkodowanie. Jest ono naliczane na podstawie wartości samochodu przed wypadkiem i po wypadku. Aby starać się o to świadczenie, należy złożyć oddzielny wniosek.

Zgloszenie-szkody.pl - Małgorzata Wodyńska - redaktor

Redaktor

Filolog polski ze specjalizacją zarządzania mediami. Wszystko to sprawiło, że pisanie stało się hobby i stylem życia. W czasie wolnym gotuje i eksperymentuje w kuchni, namiętnie czyta kryminały i fotografuje dziką przyrodę.

Średnia ocena: 4.00