Jak starać się o odszkodowanie po wypadku w domu?

DATA DODANIA: 2018-04-25 08:40:09
Odszkodowanie po wypadku w domu z polisy

Na różnorodne wypadki narażony jest każdy z nas. Spotkać nas mogą w każdym miejscu i przysporzyć wielu problemów. Najczęściej słyszymy o wypadkach w drodze do pracy I o wypłacie świadczenia z ZUS. co mamy robić, kiedy jesteśmy poza pracą? Czy należy się nam odszkodowanie po wypadku w domu?

Możliwości ubezpieczenia

O ochronę swojego zdrowia musimy zadbać sami. Żadna państwowa instytucja nas nie ochroni. Chcąc otrzymać odszkodowanie za wypadek w domu, miejscu, gdzie pozornie czujemy się bezpiecznie, musimy mieć wykupioną polisę u ubezpieczyciela. Jest ich na rynku bardzo wiele. Musimy wybrać odpowiedni wariant ochrony dostosowany do naszych potrzeb i ryzyka, na jakie jesteśmy narażeni.

Najbardziej powszechną formą ochrony jest ubezpieczenie proponowane w zakładzie pracy. Jest to ubezpieczenie grupowe od następstw nieszczęśliwych wypadków. Miesięczne składki wahają się pomiędzy 30-100 zł, w zależności od wariantu. Ogólne warunki ubezpieczenia zawsze dołączone są do proponowanych wariantów. Zawierają one szczegółowe wyjaśnienia  pojęć ubezpieczeniowych. Co najważniejsze, ubezpieczyciel informuje także o wyłączeniach. Są to przypadki, w których ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania. Musimy mieć to zawsze na uwadze. Istnieje możliwość wykupienia dla siebie czy też i członków swojej rodziny indywidualnej polisy.

Jak zgłosić wypadek?

Gdy zdarzy nam się wypadek w domu, musimy to udowodnić. Jeżeli doszło do naruszenia naszego ciała, należy uzyskać poradę lekarską. Potwierdza ona odniesione obrażenia ze wskazaniem dnia zdarzenia. Jeżeli był świadek, należy pozyskać od niego pisemne oświadczenie o przebiegu wypadku. W późniejszym procesie likwidacji jest to wskazane. Po zakończonym procesie leczenia należy zgłosić szkodę do zakładu ubezpieczeń, w którym mamy wykupioną polisę. Musimy znać numer polisy i pamiętać o wyłączeniach, które zawiera. 

Szkodę zgłaszamy: 

  • pisemnie
  • telefonicznie
  • mailowo

Jak ubezpieczyciel przyznaje odszkodowanie?

Ubezpieczyciel dokonuje weryfikacji naszych roszczeń i podstawy ubiegania się o odszkodowanie. Jeżeli doszło do znacznego naruszenia naszego zdrowia, ubezpieczyciel przeprowadza komisję lekarską. Uszczerbek na zdrowiu jest przeliczany procentowo do sumy kwoty, na jaką jest wykupiona polisa. Pamiętajmy! Nasz dom to szereg pułapek, grożących poważnymi urazami. Do najczęstszych wypadków należą: 

  • upadek na śliskiej podłodze w łazience 
  • poślizgnięcie na rozlanym oleju w kuchni
  • upadek z drabiny przy remoncie
  • pęknięcie lustra i poważne skaleczenie odłamkami
  • zwarcie elektryczne grożące porażeniem

To tylko część zagrożeń. Nie możemy ich wyeliminować. Możemy jedynie się zabezpieczyć na ewentualne ich pojawienie. Jest to ważne w szczególności, gdy mamy małe dzieci, które poznają świat i chcą wszystkiego dotknąć.

Zgloszenie-szkody.pl - Współpracownicy Zgłoszenie Szkody  - redaktor

Zgłoszenie Szkody współpracuje z najlepszymi prawnikami w całym kraju. Dzięki kompetentnej i fachowej wiedzy, chcemy dostarczyć naszym Czytelnikom informacji na temat szeroko pojętych odszkodowań w każdej dziedzinie życia.

Średnia ocena: 5.00